P��LERYUM N��TR��K AS��T

PİLERYUM NİTRİK ASİT

PİLERYUM NİTRİK ASİT

PİLERYUM NİTRİK ASİT

PİLERYUM NİTRİK ASİT

PİLERYUM NİTRİK ASİT

                                   KİREÇ ÇÖZÜCÜ,DAMLAMA AÇICI,pH  DÜZENLEYİCİ

       

                              ( HNO3 )        

İÇERİK :

Toplam Nitrat Azotu (NO3 -N) : % 12.5

 

ÖZELLİKLERİ :

Damlama sulama yöntemiyle gübreleme yapılan damlama hortumlarında zamanla meydana gelen tıkanmaları gidermede kullanılır.PİLERYUM NİTRİK ASİT ,ayrıca ihtiva ettiği nitrat azotundan dolayı bitkibeslemede de bir miktar rol oynar.Kireç çözücü,damlama açıcı ve PH düzenleyici olarak tavsiye edilir.

UYGULAMA ŞEKLİ :

Uygulama sulama sezonu boyunca 15-21 günde bir,1 dekara 1 lt gelecek şekilde yapılır.Sisteme asit verilmeden önce ,çalışma basıncına ulaşıncaya kadar temiz su verilir.Daha sonra yarım saat süre ile asit verilir.Ardından borularda asitli su kalmaması için yeterli miktarda (tarla durumuna göre en az yarım saat) temiz su akıtılır.

Sulama sezonu içerisinde 3-4 kez boru içerisine gitmiş olan  pisliklerin temizlenmesi amacıyla boru sonları açılarak temiz su gelinceye kadar sisteme su verilmelidir.

FAYDALARI:

- Çiftçilerim kullanmış olduğu zirai gübrelerin, toprağın alabileceği kapasiteden fazla konması sonucun toprağın üzerinde pamuksu bir tabaka oluşur.Buda toprağa geçen gübre miktarını etkileyerek beklenen sonucun alınamamasına neden olur.Nitrik asit güçlü asit özelliğiyle fazla olan gübreleri çözerek toprağa %100 gübrenin girmesini sağlar.Buda daha hızlı ve daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

- Toprağa zarar veren(fare,Böcek,kene vb)haşerelerin mahsule

  yaklaşmasını olanaksız kılar

- Malum ülkemizde “SUDA  KİREÇ” oranı fazla bu da zamanla Damla sulama yapılan boruların tıkanmasına neden olur.Tıkanma sonucu mahsül gereken suyu alamaz ve zamanında hazır olamaz.Kireci veya ölü hayvan ,çöp  vb tıkamaya neden olabilecek maddeleri asidik özelliğiyle açar.

AMBALAJ ŞEKLİ:

Müşteri talebi doğrultusunda belirlenir