UNICHEM MKP 0-52-34

UNICHEM MKP 0-52-34

UNICHEM MKP 0-52-34

UNICHEM MKP 0-52-34

UNICHEM MKP 0-52-34

UNICHEM MKP 0-52-34

PK GÜBRESİ

 

GARANTİ EDİLEN İÇERİK                         %w/w:

 

Suda çözünür Fosforpenta Oksit (P2O5)      %  52                                                                       

Suda çözünür Potasyum Oksit (K2O)          %  34  

                                                                   

 

KULLANILDIĞI BİTKİLER ve DOZLARI

 

BİTKİ ÇEŞİDİ

 

UYGULAMA  ŞEKLİ

 

UYGULAMA DOZU

 

 

 

TÜM ÜRÜNLER

 

 

Damlama sulama

 

4-6 kg / da  1 ton suya  

 

Yağmurlama sulama

 

5-6 kg / da 1 ton suya  

 

 

Yaprak uygulaması

 

500 g / da 100 litre suya  

 

 

 

MKP (Mono Potasyum Fosfat) Gübresi Nedir?

MKP (0-52-34) suda tamamen eriyen gübreler arasında en yüksek miktarda ana element içeren gübre çeşididir. Formülü KH2PO4 ’tür. İçeriğinde azot bulunmaması nedeniyle, yoğun gübre kullanımı gerektiren yoğun (entansif) tarım uygulamalarına son derece uygundur. MKP gübresi, özellikle azot verilmesinden kaçınılan dönemlerde, bitkiler için en uygun potasyum ve fosfor kaynağıdır. Diğer dönemlerde ise verilmek istenen azot biçiminin (amonyum, nitrat veya üre azotu gibi) serbestçe uygulanabilmesini sağlaması açısından tercih edilen bir gübre çeşididir.

 

Nerelerde Kullanılır?

MKP Gübresi damlama, yağmurlama, mini spring gibi her türlü sulama sisteminde kullanılabilir. Uygulanacak miktar iklim, toprak ve ürün cinsi,hava ısısı, verim durumu, sulama sistemi farklılığı gibi nedenlerle değişebilir. MKP gübresinin içeriğinde klor, sodyum ve ağır metaller gibi, bitkilere zarar verebilecek herhangi bir madde bulunmadığından tüm ürünlerde güvenli bir şekilde kullanılabilir.MKP yapraktan gübreleme uygulamaları için son derece uygun olup, kullanımının mantari hastalıkların (külleme gibi) kontrolünde de büyük fayda sağladığı kanıtlanmıştır. MKP kullanımı sayesinde damla sulamada kullanılan gübreli suyun pH 4,5 civarında tutulmasıyla verilen tüm ana ve iz elementlerin bitkilerce daha kolay alınması sağlanır. Özellikle azot verilmesinden kaçınılan dönemlerde ve bitkinin fosfor ve potasyum ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Meyve tutma problemi olan ve azotça aşırı beslenen bitkileri dengede tutmada mükemmel sonuç verir. İçeriğinde klor, sodyum ve ağır metaller gibi bitkilere zarar verebilecek herhangi bir madde bulunmadığından tüm ürünlerde güvenli bir şekilde kullanılabilir Ayrıca pestisitlerle karıştırıldığında, ilaçlamanın etkisini artırdığı bilinmektedir.

 

KARIŞABİLİRLİK:

Kalsiyumlu bileşiklerle karıştırılmaması gerekmektedir.


 

AMBALAJ ŞEKLİ:

Müşteri talebi doğrultusunda belirlenir.

 

UNICHEM MKP 0-52-34 Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nün 23.01.2006  tarih ve 7205 sayılı tescil belgesini haizdir.