P��LER CAPTAN 50 SC

PİLER CAPTAN 50 SC

PİLER CAPTAN 50 SC

PİLER CAPTAN 50 SC

PİLER CAPTAN 50 SC

PİLER CAPTAN 50 SC

FUNGİSİT (MANTAR  İLACI)

LİTREDE 500 gr CAPTAN  SÜSPANSİYON KONSANTRE (SC)

KULLANILACAĞI BİTKİLER VE KONTROL ETTİĞİ HASTALIKLAR

BİTKİ ADI HASTALIK ADI KULLANMA DOZU SON İLAÇLAMA
İLE HASAT
ARASINDAKİ
SÜRE
Elma Karaleke
(Venturia inaequalis)
150 ml /100 lt. su 3 gün
Bağ Mildiyö
(Plasmopara viticola)
300 ml /100 lt. su 3 gün
Domates Erken yaprak yanıklığı
(Alternaria solani)
300 ml /100 lt. su 7 gün

 

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:

Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak  içine bu karışım karıştırılarak dökülür ve kalan su miktarı ilave edilir.

 

KULLANMA ŞEKLİ :

Koruyucu ve tedavi edici olarak günün erken saatlerinde veya akşam serinliğinde bitkilerin her tarafı iyice ıslanacak şekilde ilaçlanmalıdır.

Elmada Karaleke: 1. ilaçlama çiçek gözleri kabardığında,,2. ilaçlama pemberozet tomurcuğu döneminde (çiçekler ayrı ayrı görüldüğünde), 3. ilaçlama çiçek taç yaprakları % 70-80 dökülünce, 4. ve diğer  ilaçlamalar ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlara göre 10 gün ara ile yapılır.

Bağ Mildiyösü: 1. İlaçlama sürgünler 25-30 cm olunca, 2. ve daha sonraki ilaçlamalara hastalığın seyri meterorlojik koşullara bağlı olarak enfeksiyon için uygun koşullar mevcut ise 8-10 gün ara ile devam edilir. Enfeksiyon için uygun koşullar ortadan kalkınca ilaçlamaya son verilir.

Domates Erken Yaprak Yanıklığı :Yapraklarda ilk lekeler görülür görülmez gerek fidelikte gerekse tarlada ilaçlamaya başlanmalıdır.

 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Alkali ilaçlarla karıştırılmamalıdır.Benomyl, Maneb, Penconazole, Carbaryl, Metalaxyl terkipli ilaçlarla karışabilir. Karıştırmadan once ön karışım yapılması tavsiye edilir.

 

ÇEVREYE ETKİSİ :

Balıklar için zehirlidir,  Yeraltı ve yerüstü sularına bulaştırmaktan kaçınınız.

 

ANTİDOTU  :

Toksisitesi düşük olup, özel bir antidotu yoktur . Belirtilere göre tedavi uygulanır.

 

AMBALAJ ŞEKLİ:

Müşteri talebi doğrultusunda belirlenir.

 

PİLER CAPTAN 50 SC   Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 01.10.2009 tarih ve 7222 sayılı Bitki Koruma Ürünleri Ruhsatnamesi haizdir.Markamız Türk Patent Enstitüsü’nün 09.04.2008 tarih ve 2008 21034 sayılı tescil belgesini haizdir.